Roční soutěž "Co radí děti"

Děti z dětských domovů odpovídají na otázky týkající se peněz a ekonomiky
Spolupráce s Nadací Partners

Společně s Nadací Partners jsme vytvořili pro děti z dětských domovů z ČR soutěž a příležitost zamyslet se nad otázkami týkající se peněz a ekonomiky, na které někdy ani dospělí neznají funkční odpověď. Název soutěže se odvíjí od toho, co by děti dospělým na otázky z oblasti financí poradili. Často se můžeme v odpovědích od dětí naučit nadhled, spontánnost i humornou nápaditost.

Soutěž spočívala v pravidelném měsíčním zasílání odpovědí v době od 1.12.2011 do 30.10.2012. Zúčastnilo se celkem 33 dětských domovů, a ty s největším počtem hlasů a s nejvíce zajímavými odpověďmi získaly ocenění. Hlavním cílem bylo podpořit životní podmínky, vzdělávání a rozvoj dětí vyrůstajících v dětských domovech a zároveň rozvíjet jejich uvědomění, že je přínosné vědět jak smysluplně zacházet s financemi.

340

Obdržených odpovědí od dětí na soutěžní otázky

33

Přihlášených dětských domovů do soutěže

10

Zapeklitých soutěžních otázek týkající se financí

450 tisíc

Částka v Kč rozdělená mezi čtyři výherní dětské domovy

Slavnostní představení a zahájení společné spolupráce v rámci projektu CO RADÍ DĚTI proběhlo v Brně za účasti nejvyššího vedení společnosti PARTNERS u příležitosti celofiremního setkání v atmosféře týmové spolupráce a nadšení pomáhat smysluplně tam, kde je to potřeba.

Vyhodnocení hlasování a slavnostní předání cen výhercům se uskutečnilo koncem roku 2012. Radost vítězů i dalších oceněných na druhém a třetím místě byla veliká. Radovali se i děti za cenu Sympatie. Nadace Partners věnovala vítězi, DD Vizovice, 200 tis Kč, druhé místo, DD Ústí nad Laben, získalo 100 tis Kč, třetí místo, DD Radost, 50 tis Kč a cena sympatie, DD Husita, 100 tis Kč.

Výhru mohly dětské domovy použít na vzdělávací aktivity, na dovolenou, rekonstrukci či zařízení společných prostor jako je šatna či učebna.

Soutěžní otázky dostávali děti z přihlášených dětských domovů pravidelně. Každý měsíc jedna otázka a nejzajímavější odpověď odhlasovaná s nejvíce preferencemi přinesla cennou hodnotu pro získání jednoho z oceňovaných míst po celé sérii otázek.


Zajímavé odkazy o projektu "Co radí děti"

Na následujících odkazech jsou uvedeny detailnější informace, včetně uveřejněných článků, tiskových zpráv, seznamy dětských domovů a detailních podmínkách soutěže, o které v celé soutěži šlo.

  • Tisková zpráva k projektu [PDF]
  • Společenská odpovědnost Partners [PDF]
  • Pravidla soutěže a základní informace [PDF]
  • Seznam dětských domovů přihlášených do soutěže [PDF]
  • Vyhodnocení soutěže [PDF], článek
  • Externí odkazy na uveřejněné články a sekci o projektu na webu Nadace Partners níže:

Máme radost s dětmi, že celý projekt mohl vzniknout a velmi si vážíme navázané spolupráce s Nadací PARTNERS.

Za sdružení BERUŠKA HB, z.s.
Lenka Benešová