A to už jsou Vánoce?

Ozývalo se od dětí, když jsme jim přivezli dárečky ve spolupráci s firmou PARTNERS v rámci akce STROM SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ.

Jen termín nebyl vánoční, ale Velikonoční.

Níže je písemná zpráva z konání celé akce, kterou uveřejnila paní Hanka Procházková, která zároveň dětem do DD Jemnice, DD Hrotovice a DD Náměšť dovezla dárky, o které si děti napsaly a je hlavní osobnou charitativních projektů v PARTNERS. Do DD Senožaty přijel za dětmi z Partners Štěpán Hrnčíř a za Berušku Lenka Benešová.

Ve čtyřech dětských domovech na Vysočině se v uplynulém týdnu rozdávaly dárky.
Kdo naděloval? Účastníci výroční konference Partners DREAM v rámci projektu Strom splněných přání. Dětem ve věku 4 až 23 let zástupci centrály předali dárky v hodnotě více než 80 tisíc korun. Které z nich měly největší úspěch a proč se na Vysočinu jelo hned dvakrát? Přečtete si v reportáži Hanky Procházkové.

Na centrálu v Praze a v Brně manažeři Partners, zapojení do projektu, v průběhu března posílaly dárky pro celkem 66 dětí z dětských domovů na Vysočině. Sešly se všechny a objemem předčily očekávání. Rozvoz se tedy uskutečnil nadvakrát. Ve čtvrtek 7. dubna jsem vyrazila do dětských domovů v Náměšti nad Oslavou, Hrotovicích a Jemnici a 10. dubna navštívil Štěpán Hrnčíř Senožaty. Tyto domovy jsme se rozhodli obdarovat záměrně. Všechny čtyři totiž spolupracují se sdružením BERUŠKA, se kterým jsme již v minulosti realizovali úspěšný projekt „CO RADÍ DĚTI”.

Cílem spolupráce domovů a sdružení Beruška je umožnit dětem zvyšovat si sebevědomí a získat zkušenosti a dovednosti k dalšímu uplatnění na trhu práce. Náš charitativní Strom splněných přání se stal součástí projektu „UMÍM ŽÍT”. Jedná se o vzdělávací a mentorské aktivity, které zajišťuje velmistr Řádu sv. Huberta, který děti vede svým příkladem k naplnění jejich života. A to se odrazilo i na výběru dárků, které si děti přály. Téměř všechny jim pomáhají naplnit jejich cíle a jsou prostředkem k osobnímu růstu a zapojení do aktivního života.

Například v Náměšti nás přivítali v jídelně dětského domova v době, kdy končil oběd. Byla jsem zvědavá, která dospívající slečna si mohla přát tlustou kuchařku s názvem Receptury teplých pokrmů. K mému překvapení sundala slečna kuchařka zástěru, umyla si ruce a přišla ke mně se slovy: „Já jsem Nikola, vyřiďte prosím velké díky tomu, kdo mi knížku daroval. V příštím ročníku ji budu do školy potřebovat a vlastní knihu bych si nemohla dovolit. Opravdu moc děkuju,” vzkazuje šestnáctiletá slečna, která se už teď připravuje na své budoucí povolání. Ostatní děti si zprvu rozpačitě posedaly kolem kupy dárků. Vynechali jsme tedy formality a začali rozdávat. Děti se uvolnily a reakce byla nadšená.

Za srdce nás chytla zejména Evička, která dostala vysněné oblečení na zumbu. V Hrotovicích se doslova splnil sen dvěma nadějným fotbalistům Tomášovi a Lukášovi, kteří si již o Vánocích přáli pořádné kopačky. Tehdy jim přání bohužel nikdo nevyplnil, a o to větší nadšení vyvolaly kopačky od Partners v dubnu! V Senožatech dostal Honzik vysněný longboard, díky kterému se může naplno věnovat svému koníčku. Skateboard bravurně ovládl již dávno a longboard, na kterém donátor z našich řad viditelně nešetřil, dojal i jedenáctiletého chlapce. V každém domově nás přijali vřele a s velkou vděčností.

Atmosféra při předávání byla nepopsatelná! Děti byly absolutně nadšené. Některé se dokonce ptaly tet: „A to už jsou Vánoce?“ Vrhaly se na dárečky, hltaly štítky se jmény svých kamarádů a vzájemně prožívaly radost z každého dárečku. „Chtěli bychom poděkovat společnosti Partners a vzkázat všem těm, kteří dali do akce svoje finanční prostředky: Váš projekt měl pro děti smysl! Jste součástí skvělé firmy, která Vám umožnila splnit přání více jak šedesáti dětem. Jsme vděční, že jste do toho šli a děkujeme za všechny obdarované děti,” říká Lenka Benešová, předsedkyně Sdružení Beruška.