V pátek 12.9.2008 v 17.00 hod známý cestovatel Karel Wolf vyprávěl dětem v dětském domově v Humpolci o Ekvádoru a o souostroví Galapágy. Poutavá přednáška, obohacena o diapozitivy a videoprojekci děti natolik zaujala, že se jim ani po hodině a půl nechtělo po tak zajímavém vyprávění končit.

Cestopisnou přednášku BERUŠKA zorganizovala pro děti poprvé a už teď je jasné, že přednáška děti přímo uchvátila a tak bychom rádi pana cestovatele pozvali na vyprávění o další vzdálené zemi příští rok. Věříme, že tímto způsobem pomůžeme dětem získat zajímavé informace o těžko dostupných zemích, vidět na vlastní oči člověka, který tyto končiny procestoval a je ochotem si o zážitky podělit a odpovídat na všemožné otázky.

Mnohokrát děkujeme za návštěvu slečně Světlaně Dufalové (Světlušce) a jejímu příteli, kteří nám pomáhají pomáhat a přivezli na tuto akci dětem spoustu dárků včetně nádherných plyšových hraček,výtvarných potřeb i zábavných her. Veliké díky Světlušce, která už o loňských Vánocích zorganizovala sbírku a vánoční dárky dětem zaslala poštou. Díky za milou návštěvu, nezištnou pomoc a těšíme se opět na viděnou.